بازی کردن – نمایش ایران مدیریت مدیریت

بازی کردن – نمایش: ایران مدیریت مدیریت استاد دانشگاه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حذف رانت ارز گردشگری ، معاملات بازار ثانویه ۳۰۰ میلیون دلار شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام انجام ۳۰۰ میلیون دلار معامله ارزی در بازار ثانویه، گفت: متاسفانه اصرار غیر کارشناسی دولت بر ارز تک نرخی، تشکیل بازار ثانویه ر

حذف رانت ارز گردشگری ، معاملات بازار ثانویه ۳۰۰ میلیون دلار شد

معاملات بازار ثانویه ۳۰۰ میلیون دلار شد/حذف رانت ارز گردشگری

عبارات مهم : بازار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام انجام ۳۰۰ میلیون دلار معامله ارزی در بازار ثانویه، گفت: متاسفانه اصرار غیر کارشناسی دولت بر ارز تک نرخی، تشکیل بازار ثانویه را سه ماه به تاخیر انداخت.

به گزارش مهر، محمدرضا پورابراهیمی با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به جلسه امروز پرسش از مدیر جمهور در کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نمایندگان وی، افزود: ۵ پرسش اساسی در دستور کار بود که یکی از آنها مباحث ارزی بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیشنهاد مجلس از ابتدای امسال، تشکیل بازار ثانویه ارز بود، گفت: متاسفانه اصرار غیر کارشناسی دولت بر ارز تک نرخی، تشکیل بازار ثانویه را سه ماه به تاخیر انداخت و این عنوان اثر منفی بر منابع ارزی کشور گذاشت.

حذف رانت ارز گردشگری ، معاملات بازار ثانویه ۳۰۰ میلیون دلار شد

وی اضافه کرد: گزارش جمع بندی این جلسه را تا روز چهارشنبه و پیش از آخر صحن علنی به هیات رییسه مجلس ارائه خواهیم کرد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه ۹۹ نفر از نمایندگان مجلس پرسش از مدیر جمهور را امضاء کردند، افزود: اگر بعد از این گزارش، ۷۳ نفر از آنها بر پرسش خود باقی بمانند پرسش در هیات رییسه باید اعلام وصول شود و در بازه زمانی مشخص، شخص رییس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر می شود و پاسخگو خواهد بود در غیر اینصورت پرسش از دستور کار خارج خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام انجام ۳۰۰ میلیون دلار معامله ارزی در بازار ثانویه، گفت: متاسفانه اصرار غیر کارشناسی دولت بر ارز تک نرخی، تشکیل بازار ثانویه ر

وی با بیان اینکه بازار ثانویه با عمق کم خود نمی تواند نشانه گذاری ما را در اقتصاد، محقق کند، ادامه داد: بر اساس آمار رییس کل بانک مرکزی حدود ۳۰۰ میلیون دلار در دو هفته اخیر معاملات انجام شده است که در مقایسه با نیاز کشور عدد بسیار ناچیزی هست. رییس کمیسیون مجلس شورای اسلامی گفت: دولت فقط ۲۰ درصد از درآمد صادرات غیر نفتی را جهت بازار ثانویه ارز تخصیص داده شده است داده است که تصمیم اشتباهی است.

پورابراهیمی افزود: پیشنهاد ما این است بازار ثانویه باید جهت محصولات صادرات غیر نفتی و پتروشیمی و انواع و اقسام محصولات فلزی و سنگ آهن صادراتی باشد که ارزش آنها حدود ۳۰ میلیارد دلار است و ارائه نکردن ارز آنها به بازار ثانویه رانت و فساد را ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: منابع ارزی حاصل از کل صادرات غیر نفتی باید به بازار ثانویه تزریق شود. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بازار ثانویه عمق مورد نیاز را پیدا نکند و کل صادرات غیرنفتی به آن تزریق نشود نگرانی جدی را جهت تهیه کالاهای مورد نیاز واحدهای صنعتی به وجود می آورد.

حذف رانت ارز گردشگری ، معاملات بازار ثانویه ۳۰۰ میلیون دلار شد

پورابراهیمی راجع به ارز مسافرتی هم گفت: رییس کل بانک مرکزی در این زمینه در جلسه دیروز، نظراتی داد و ما هم نظرات خود را ارائه کردیم. وی افزود: نظر کمیسیون اقتصادی مجلس این است که به جز کسانی مانند بیماران و دارای شرایط خاص از جمله گروه های ورزشی شرکت کننده در مسابقه های بین المللی، بقیه باید ارز مسافرتی خود را از بازار ثانویه تامین کنند و با این کار رانت در بخش گردشگری از بین بردن خواهد شد.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | صادرات | اقتصادی | کمیسیون | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog