بازی کردن – نمایش ایران مدیریت مدیریت

بازی کردن – نمایش: ایران مدیریت مدیریت استاد دانشگاه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی شناسایی مدار عصبی که موجب اضطراب می‌شود

دانشمندان علوم اعصاب “آزمایشگاه CSHL” یک مدار عصبی را در آمیگدال،(محل پردازش احساسات مغز) شناسایی کرده‌اند که این مدار موجب اضطراب می‌شود. 

شناسایی مدار عصبی که موجب اضطراب می‌شود

شناسایی مدار عصبی که موجب اضطراب می شود

عبارات مهم : مرکزی

دانشمندان علوم اعصاب “آزمایشگاه CSHL” یک مدار عصبی را در آمیگدال،(محل پردازش احساسات مغز) شناسایی کرده اند که این مدار موجب اضطراب می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان نقش حیاتی مولکولی به نام “دینورفین”(dynorphin) را دریافته اند. این ملکول می تواند به عنوان یک نشانه جهت درمان اختلالات مرتبط با اضطراب از جمله اختلال استرس بعد از سانحه(PTSD) باشد.

اگر چه وحشت و اضطراب متمایز هستند، ولی این دو هر لحظه دنباله رو یکدیگر هستند و اضطراب تقریبا هر لحظه به دنبال تجربیات ترسناک به وجود می آید. با این حال، تجربه های بسیار ترسناک، می تواند منجر به سطح ناسالم اضطراب و یا اختلالات اضطرابی شود. اختلالات اضطرابی مرسوم ترین اختلالات هستند و در حدود 18 درصد از جمعیت بالغ ایالات متحده مبتلا به این اختلالات هستند.

شناسایی مدار عصبی که موجب اضطراب می‌شود

مطالعات پیشین نشان می داد که دو ناحیه در آمیگدال مرکزی و “هسته نوار انتهایی”(BNST) پاسخ کوتاه مدت و بلند مدت به انواع متفاوت محرک های ترساندن کننده را هماهنگ می کند. پروفسور “بو لی” می گوید: آنچه که ما نمی دانیم مدار مهم و مکانیزم های سلولی این نواحی است که کنترل اضطراب را بر عهده دارند.

آمیگدال مرکزی اتصالات شدیدی را با هسته نوار انتهایی ایجاد می کند. جهت اینکه بدانیم چه اتفاقی جهت این اتصالات در طول اضطراب رخ می دهد، محققان یک نوع خاص از نورون به نام SOM+ را به علت پپتیدهایی که به آن “سوماتواستاتین”(somatostatin) گفته می شود، دستکاری کردند.

دانشمندان علوم اعصاب “آزمایشگاه CSHL” یک مدار عصبی را در آمیگدال،(محل پردازش احساسات مغز) شناسایی کرده‌اند که این مدار موجب اضطراب می‌شود. 

تحقیقات پیشین لی نشان داد که نورون های SOM+ جهت یادگیری پاسخ های وحشت مورد نیاز هست. محققان ژن Erbb4 در نورون های SOM+ را از بین بردند. این ژن با اختلالاتی نظیر اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی مرتبط است.

“ساندرا ارنس”(Sandra Ahrens)، یکی از محققان این مطالعه گفت: آزمایش های انجام شده است نشان داد هنگامی که Erbb4 از سلول های SOM+ در آمیگدال مرکزی از بین بردن شد، موش ها دچار اضطراب شدید شدند. محققان جهت پی بردن به مکانیزم پشت این اضطراب، یک مدار که بین آمیگدال مرکزی و هسته نوار انتهایی است را ردیابی کردند.

لی گفت: نتیجه های مطالعات ما نشان داد که دینورفین می تواند اضطراب را مهار کند و بنابراین می تواند یک نشانه سلولی جهت درمان زیاد کردن اضطراب ناشی از استرس باشد.

شناسایی مدار عصبی که موجب اضطراب می‌شود

واژه های کلیدی: مرکزی | اضطراب | محققان | اضطراب | شناسایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog